Izolacje natryskowe pianą poliuretanową

Jeśli chodzi o izolację budynków przez długi czas stosowano wyłącznie tradycyjne rozwiązania, które miały jednak liczne wady. Wyznacznikiem stosowania najczęściej była cena, ale ani wełna ani popularny styropian nie będą dawały możliwości całkowitego wypełnienia pustek w ścianach. W przypadku dachu, który ma około 170 m2 przy izolowaniu wełną bądź styropianem stworzy się nawet około 2500 różnych połączeń, a to sprawi, że ubytki będą na poziomie 5m2. Poza tym jeśli sklepienie ma niestandardowe kształty takie materiały izolacyjne w ogóle nie będą zdawały egzaminu. Przy takich konstrukcjach praktycznie przy użyciu tradycyjnej izolacji nie będzie możliwości zapewniania sobie idealnego stanu i zabezpieczenia wszystkich elementów.

Takie problemy zostaną zlikwidowane, jeśli zdecydujemy się wykorzystać pianę natryskową o charakterze poliuretanu. Jest to bardzo szybko oraz dający wiele efektów sposób na aplikację izolacji, którą uda się uzupełnić wszystkie miejsca. Przy natrysku skutecznie dotrze się nawet do takich miejsc, które uchodzą za niedostępne i uda się stworzyć izolację, która będzie miała monolityczny charakter. Nie będą się pojawiały niepokojące robocze przerwy. W ten sposób nie będzie również tak zwanych mostków termicznych. Wełnę mineralną można użyć dopiero po około roku od ułożenia więźby i po 8 miesiącach od wykonywania tynków wewnętrznych. W przypadku pianki poliuretanowej nie ma takiego problemu i można ją dużo szybciej użyć, praktycznie natychmiast po przygotowaniu więźby i tynków.

poliuretanCo to jest pianka poliuretanowa? Poliuretany to związki chemiczne, które praktycznie wszędzie występują. W wielu przypadkach w ogóle nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przedmioty, które wykorzystujemy to właśnie poliuretany. Pianka taka stosowana jest do wypełniania drzwi, bram czy przegród modułowych. Stosuje się ją jako termoizolację. Jest stosowana również przy produkcji brodzików, wanien czy zabawek. Można ją wykorzystać przy zabawkach, kształtach i innych przedmiotach. Pianka jest stosowana do izolacji termicznej w ramach natrysku z użyciem specjalnych urządzeń, które generują bardzo wysokie ciśnienie. Znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym czy inwentarskim. Pianka powstanie z dwóch komponentów, które są mieszane w specjalnym pistolecie natryskowym.

23 maja 2015

Szymon Kmita

Budowlaniec